Manager financiar

LUKOIL ROMANIA SRL angajeaza:
Manager financiar (cod COR 121125)
Studii Superioare:
• Diploma in management, economie, finante.
• Diploma MBA in economie si afaceri, constituie un avantaj.
Certificari Profesionale:
• Certificat de perfectionare in Standardele Internationale de Raportare Financiara (IFRS).
Experienta Profesionala:
• minimum 5 ani de experienta in domeniul financiar, in industria petroliera.
• experienta de cel putin 5 ani in pozitii de management in companii multinationale
• cunostinte avansate despre standardele internationale de raportare financiara (IFRS).
Cunoasterea Limbilor Straine:
• Cunoasterea limbii engleze (citit, scris, vorbit) si a altor limbi straine de circulatie europeana, constituie un avantaj.
Responsabilitati:
Crearea si gestionarea bugetelor pentru proiectele de petrol si gaze
Crearea si gestionarea bugetelor pentru proiectele de explorare, productie si rafinare
Evaluarea riscurilor legate de fluctuatiile preturilor la petrol si gaze
Crearea rapoartelor financiare pentru conducerea superioara
Asigurarea conformitatii cu reglementarile financiare
Crearea de strategii financiare pe termen lung pentru sprijinirea obiectivelor societatii
Evaluarea oportunitatilor de crestere si expansiune
Identificarea si implementarea masurilor de reducere a costurilor
Asigurarea conformitatii cu standardele internationale de raportare financiara (IFRS)
Asigura analiza pozitiei financiare si de lichiditati a Societatii
Asigura relatiile de colaborare cu autoritatile fiscale centrale si locale
Asigura elaborarea de modele financiare si elaboreaza scenarii de dezvoltare pe termen lung a Societatii
Urmareste stabilitatea financiara si economica a activitatii Societatii, cresterea permanenta a eficientei acesteia.
Persoana de contact Craciun Raluca e-mail/ tel.
Domeniu activitate: Comert, vanzari Tip colaborare: Perioada determinata Locatie job: locatie fixa Pot aplica studenti: nu Beneficii: tichete de masa
56 vizualizari Bucuresti, Sector 1, 13 Sep. '24 (16:04)